Pred Európskym pohárom v Jasnej súťažili najmladší pretekári.

V sobotu 18.1. sa v Jasnej uskutočnilo 1.kolo Slovenského pohára predžiakov v obrovskom slalome. Organizáciou tohto podujatia poverilo športové odvetvie alpských disciplín Slovenskej lyžiarskej asociácie Športový klub ESL Závažná Poruba a ZŠK KAL Jasná Liptovský Mikuláš.

Dobré snehové podmienky a dobré mínusové teploty umožnili organizátorom pripraviť pre pretekárov veľmi kvalitné trate. Počas dvoch súťažných dní sa predstavilo v štyroch kategóriách spolu 201 pretekárov z 33 klubov. Pretekalo sa v Jasnej na Záhradkách na trati č.1 Pretekárska. Naše najmenšie lyžiarske nádeje bojovali o prvé body v Slovenskom pohári v sezóne 2019/2020 a ukázali prítomným, že z kategórie ročníkov narodenia 2008 až 2012 môžu vyrásť úspešné lyžiarky a lyžiari.

Vrcholnou pretekovou akciou v tejto zimnej sezóne bude pre Športový klub ESL Závažná Poruba v Jasnej Európsky pohár mužov, ktorý sa uskutoční 20. a 21. februára. Súťažiť sa bude na zjazdovke č.7 Majstrovská z Lukovej do Jasnej v disciplínach obrovský slalom.

Výsledky:

Mladšie predžiačky: 1.L.Levárska (Ski Club PROGRESS), 2.L.Haban (LK Victory BA), 3.E.Širicová (LK Družba Smrečany-Žiar), 12.L.Mlynarčíková (LK Družba Smrečany-Žiar), 13.V.Kusková (LK Opalisko), 17.Z.Záhorská (LK Opalisko Z.Poruba).

Mladší predžiaci: 1.V.Jílek (LK Opalisko Z.Poruba), 2.B.Budzák (Ski Club PROGRESS), 3.M.Tatarko (Snow sport club), 11.D.Sobotka (LK Opalisko Z.Poruba), 19.P.Húska (LK Opalisko Z.Poruba), 22.M.Stromko (LK Družba Smrečany-Žiar).

Staršie predžiačky: 1.L.Rybovičová (Ski Club PROGRESS), 2.N.Dzurišová (LK Opalisko Z.Poruba), 3.S.Antolová (LK.Opalisko Z.Poruba), 5.S.Bielená (LK Opalisko Z.Poruba), 8.L.Kusková (LK Opalisko Z.Poruba), 11.Z.Karpaľová (LK Družba Smrečany-Žiar).

Starší predžiaci: 1.L.Širilla (ŠK UNI Košice), 2.N.Gurega (Ski club PROGRESS), 3.O.Tabačko (ŠK UNI Košice), 15.J.Mlynarčík (LK Družba Smrečany-Žiar), 23.M.Matej (LK Družba Smrečany-Žiar), 27.M.Dančík (LK Družba Smrečany-Žiar).

Fotogaléria:

Text: -Vladimír Mlynček-,  foto: -Adam Hoss-, ©2020-webm-